Tiit KiikTIIT KIIK
(orel)

Sündinud ja õppinud Kuressaares, Saaremaal.
Esmased oreliõpingud olid Joosep Aaviku käe all. Lõpetanud Tallinna G. Otsa nim. Muusikakooli ja Eesti Muusikaakadeemia kontsertorganistina prof. Hugo Lepnurme oreliklassis. Täiendanud end mitmetel meistrikursustel. 1999.a. pälvis Peeter Süda nimelise preemia.
Käesoleval ajal Tallinna Niguliste kiriku organist.
Ta on olnud mitmete teoste esmaesitaja. Mänginud solistina ja ansamblistina paljudel Euroopa ja Ameerika orelitel.

Vaike KiikVAIKE KIIK
(metsosopran)

Lõpetanud klassikalise laulu erialal Eesti Muusika- jaTeatriakadeemia dots. Urve Tautsi lauluklassis. Täiendanud end paljudel meistrikursustel, sealhulgas prof. Shen Xiangi, Ly Yinwei juures. Alates 1981.a. laulnud Rahvusooperis Estonia rolle ooperites, operettides ja muusikalides. 1999-2005 koosseisuline solist. Esinenud kontsertlauljana koostöös erinevate interpreetidega Eestis, Soomes ja Inglismaal.Omandas doktori kraadi Tallinna Ülikoolis. Käesoleval ajal Tallinna Ülikooli Muusika osakonna juhataja ja lauluõpetuse dotsent.

Rollid: Fidalma Salaabielu, Olga Jevgeni Onegin, Orlovski Nahkhiir, Flora Traviata, Mercedes Carmen jt.
Sigrid KuulmannSigrid Kuulmann
(viiul)
Sigrid Kuulmann on aktiivselt tegutsev solist ja kammermuusik. Teda on iseloomustatud kui ainulaadse temperamendi ja köitva musikaalsusega erakordselt andekat viiuldajat (prof. Yfrah Neaman). Tema paljude preemiate ja tunnustuste hulka kuulub laureaaditiitel Heino Elleri nimelisel rahvusvahelisel viiuldajate konkursil, samuti Neeme Järvi nim. preemia Eduard Tubina teoste interpreteerimise eest. Ta on Eesti Interpreetide Liidu, Eesti Kultuurkapitali ja PIlle Lille Muusikute Fondi stipendiaat alates 2007 kuni tänaseni. Sigrid Kuulmann on omandanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias doktori kraadi ning käesoleval ajal töötab samas õppejõuna.
Nadia KuremNadia Kurem
(sopran)
Nadia Kurem (sopran) on Rahvusooperi Estonia solist alates 1986 a. Samal aastal lõpetas Tallinna Riikliku Konservatooriumi Hendrik Krummi lauluklassis. Õpetanud EMTA-s laulu alates 1999. a. ja alates 2009.a. on lauluosakonna juhataja. Paljud tema õpilased on tänaseks kujunenud väljapaistvateks lauljateks. Talle on omistatud Noore muusiku preemia, Harjumaa preemia, G. Otsa nimeline preemia. On laulnud Rahvusooperis ligi 40 soprani rolli, esitanud vokaalsümfoonilisi suurvorme ja soolokontserte nii Eestis kui ka mujal maailmas.
Rollid: Violetta Traviata, Rosina Sevilla habemeajaja, Micaëla Carmen, Donna Anna Don Giovanni, Mathilde Wilhelm Tell jt..

 

Kristel PärtnaKristel Pärtna
(sopran)
Kristel Pärtna on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri 2011. a. Õppis 2009–2010 Erasmus vahetusprogrammi raames Sibeliuse Akadeemias Anssi Hirvoneni lauluklassis. Aastal 2010 oli ta Mati Palmi fondi stipendiaat ning Rahvusooper Estonia raames Õppis 2012. aastal Rodolfo Celletti nimelises Belcanto Akadeemias Itaalias. Sama aasta sügisest on ta Rahvusooper Estonia solist.

Rollid: Violetta La traviata, Gilda Rigoletto, Oscar Maskiball, Kleopatra Julius Caesar, Armida Rinaldo, Adina Armujook, Mercédѐs Carmen, Leonora Pikk jõulueine, Pamina Võluflööt. Kristel Pärtna on Marje ja Kuldar Singi nimelise preemia „Noor Laulja“ laureaat 2012.

Indrek VauIndrek Vau
(trompet)
lõpetanud Sibeliuse Akadeemia ja omandanud magistrikraadi soolotrompetistina prof. Harjanne trompetiklassis. Osalenud Stephen Burnsi ja Eric Aubier' meistrikursustel. 1986.a. võitis Eesti puhk- ja löökpillimängijate võistlusel III koha ning 1994.a. Kölnis rahvusvahelisel trompetistide konkursil jagas II-III kohta. Töötanud soolotrompetistina ja trompetirühma kontsertmeistrina Sibeliuse Akadeemia Sümfooniaorkestris, Soome Raadio Sümfooniaorkestris, Turu Linnaorkestris ja Tapiola Sinfoniettas. Käesoleval ajal on ta Eesti Riikliku Sümfooniaorkestri trompetirühma kontsertmeister ja õppejõud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemias.
Piret AiduloPiret Aidulo
(orel)
Piret Aidulo on lõpetanud cum laude EMTA muusikaõpetaja-koorijuhi erialal ning oreli erialal. Järgnes MA prof. Hugo Lepnurme oreliklassis.
P. Aidulo annab sageli soolokontserte ja osaleb aktiivselt erinevates kammeransamblites. Teeb pidevalt koostööd Eesti parimate vokaal- ja instrumentaalsolistide ning kooridega. Ta mängib tihti erinevate sümfooniaorkestrite koosseisus. Esinenud Inglismaal, Saksamaal, Ukrainas, Venemaal ja Põhjamaades. Korduvalt on osalenud Tallinna, Pärnu ja Jalta Orelifestivalidel. On mänginud orelit paljudes salvestusprojektides.
Erinevates õppeasutustes on õpetanud oreli ja orelimuusika ajaloo ning kirikumuusika aineid. 1989. aastast Tallinna Kaarli kiriku peaorganist.

 

Enrico PrestiEnrico Presti
(orel)
Enrico Presti on saanud diplomi oreli erialal Bolognas, Wladimir Matesic käe all. Ta on omandanud ka IT spetsialisti eriala Bologna Ülikooli matemaatika teaduskonnas. On osalenud Marju Riisikampi, Olivier Latry, Peter Planyavsky ja Hans-Ola Ericssoni meistrikursustel ning esinenud Itaalias, Luxemburgis, Šveitsis, Fääri saartel, Soomes, Baltimaades, Inglismaal, Rootsis, Prantsusmaal, Austrias, Venemaal, Tšehhis, Rumeenias, Taanis ja Saksamaal.
Ta on olnud rahvusvahelise orelifestivali Organi antichi, un patrimonio produtsent Bolognas. On tegutsenud rahvusvahelise orelikontsertide sarja Musica Coelestis kunstilise juhina ning Bologna kontserdisarja Al centro la musica kaaskorraldaja. Käesoleval ajal jätkab õpinguid Bologna Ülikooli kirjanduse ja filosoofia teaduskonnas..

Riivo KallasmaaRiivo Kallasmaa
(oboe)
Alustas oboeõpinguid Tallinna Muusikakeskkoolis, jätkas Olev Ainomäe juures Eesti Muusikaakadeemias, mille lõpetas 2004.Täiendas end Brüsseli Kuninglikus Konservatooriumis Paul Dombrechti juures ja Jeruusalemma Muusika- ja Tantsuakadeemias Dudu Carmeli juhendamisel. Käesoleval ajal on Kallasmaa oboist Turu Filharmoonia orkestris.
On esinenud nii solistina kui ka kammermuusikuna Hollandis, Prantsusmaal, Saksamaal, Iisraelis, Soomes jm. 1999 saavutas II koha Eesti noorte puhkpillimängijate konkursil. Pälvis 2003 maineka Holland Music Sessions stipendiumi. 2006 tuli võitjaks Eesti noorte interpreetide konkurss-festivalil “Con brio”.

Kerstin TomsonKerstin Tomson

(vioola)

Sündis Saaremaal, Valjalas. Viiuliõpinguid alustas 8aastaselt Kuressaare Lastemuusikakoolis Laine Sepa käe all. 1988.a. jätkas vioola erialal Tallinna G. Otsa nim. Muusikakoolis. 1997.a. lõpetas Eesti Muusikaakadeemia vanemõpetaja Arvo Haasma klassis. 1995.a. töötab Rahvusooper Estonia orkestris. Ooper-Kvarteti liige alates selle asutamisest 1997.a. Täiendanud end Peterburi Konservatooriumi prof. Rida Talani juures. Koostöös erinevate orkestritega esinenud Eestis, Soomes, Rootsis, Norras, Saksamaal ja Küprosel.

.

Laura LinnaksKädy Plaas

(sopran)

Omandas EMTAs magistrikraadi dotsent Nadia Kuremi juhendamisel ja oli vahetusüliõpilane Hamburgi Muusika-ja Teatriakadeemias prof. Kremlingi lauluklassis. Oli Eesti Filharmoonia Kammerkoori laulja, tegutses solistina projektiteatris Nargen Opera. Ta on osalenud Rahvusooper Estonia, teater Vanemuise ning Hamburgi Riigiooperi lavastustes. Alates 2013.a on ta lauluõpetaja G. Otsa nimelises Tallinna Muusikakoolis.
Ta on pälvinud Eesti Kultuurkapitali helikunsti sihtkapitali aastapreemia 2006a, preemia „Noor Laulja”, Eesti Kultuurkapitali interpreedi stipendiumi laureaat 2008a. Kontsertreisid on viinud teda Soome, Lätti, Leetu, Saksamaale ja Prantsusmaale.
Rollid: Violetta La traviata, Öökuninganna Võluflööt, Frasquita Carmen, Gilda Rigoletto jt

Ulla KrigulUlla Krigul

(orel)

Ulla Krigul on üks Eesti noorema generatsiooni silmapaistvamaid organiste. Ta on lõpetanud Tallinna Muusikakeskkooli  klaveriõpilasena ning 2006. aastal Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia magistrantuuri prof. Andres Uibo oreliklassi. Lisaks olid olulised paar aastat Viini Muusika ja Kujutavate kunstide ülikoolis prof. Martin Haselböcki oreliklassis. Krigul toob regulaarselt igal aastal välja üks-kaks uut soolokava.  Olulisel kohal tegevuses on kammermuusika. Sageli reisib ta koos oma harmooniumiga mööda Eestit. Ta on toonud kuulajateni mitmete Eesti noorema põlvkonna heliloojate uudisloomingut. Nii solisti kui hinnatud kammermuusikapartnerina on Krigul esinenud kõikjal Eestimaa kirikutes, osalenud Tallinna Rahvusvahelisel Orelifestivalil, samuti on kontserdid viinud teda Soome, Austriasse ning Rootsi.

Aare SaalAare Saal

(bariton)

1996.a. võitis konkursi "Rossini Donizetti hääled" Marsalas. Alates 1996.a. Rahvusooper Estonia koosseisuline solist. 1997.a. pälvis G.Otsa nimelise preemia. Laulnud üle 20 rolli ooperites ja operettides. Tema repertuaaris on teoseid ja laule erinevatest aegadest ja stiilidest. Esinenud Soomes, Rootsis, Lätis ja Itaalias.

Rollid: Don Giovanni Don Giovanni, Escamillo Carmen, Germont La traviata, Figaro Sevilla Habemeajaja, Nabucco Nabucco jt.

Hille PorosonHille Poroson(orel)

Hille Poroson on lõpetanud Eesti Muusika- ja Teatriakadeemia 1993. a. klaveri erialal   prof. A. Juozapenaite-Eesmaa klassis. 1995. a. lõpetas ta EELK kirikumuusikakooli, kus juhendajaks oli Rolf Uusväli. Hille on täiendanud end mitmetel meistrikursustel slh Soomes, Saksamaal, Prantsusmaal ja Hispaanias.
Aastatel 1999-2001 täiendas ta oma õpinguid Saksamaal, Lübecki Muusikakõrgkoolis oreli erialal ja seejärel õppis Läti Muusikaakadeemias.
Hille Poroson on teinud koostööd paljude solistidega ning mitmete kammeransamblite ja kooridega shl Eesti Rahvusmeeskooriga RAM. Ta on töötanud kirikumuusikuna
erinevates kogudustes. Käesoleval ajal tegutseb Hille Poroson Rapla Maarja-Magdaleena koguduse ja Viimsi Püha Jaakobi kiriku organistina.